Uncategorized

Smtp Mail Gönderme Php

SMTP Mail Gönderme Php

SMTP Mail Gönderme Php

SMTP (Simple Mail Transfer Protocol), e-postaları göndermek için kullanılan bir iletişim protokolüdür. PHP ile SMTP kullanarak e-posta göndermek oldukça kolaydır ve bu makalede size nasıl yapacağınızı anlatacağım.

Öncelikle, PHP’nin mail işlevini kullanarak e-posta göndermek için SMTP’i yapılandırmamız gerekiyor. Bunun için,
php.ini dosyasını düzenleyin ve aşağıdaki satırları ekleyin veya düzenleyin:

SMTP = smtp.gmail.com
smtp_port = 587
sendmail_from = mail@gmail.com
sendmail_path = “C:\xampp\sendmail\sendmail.exe -t”

Gmail kullanarak e-posta göndermek isterseniz, smtp.gmail.com adresini SMTP olarak belirtin ve smtp_portunu 587 olarak ayarlayın. E-postayı göndereceğiniz hesabın “mail@gmail.com” olduğunu belirtmek için sendmail_from parametresini düzenleyin.

Daha sonra, sendmail.exe dosyasının yolunu belirtmek için sendmail_path parametresini düzenlemeniz gerekmektedir. Bu yolu, PHP’nin hangi dizinde olduğuna bağlı olarak değiştirmeniz gerekebilir.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra, PHP dosyanıza e-posta gönderme kodunu ekleyebilirsiniz. Özetlemek gerekirse, aşağıdaki kodu kullanarak SMTP ile e-posta gönderebilirsiniz:

mail(“alici@mail.com”, “Konu Başlığı”, “İçerik”, “From: mail@gmail.com”);

Yukarıdaki örnekte, “alici@mail.com” adresine “Konu Başlığı” ve “İçerik” ile e-posta gönderiyoruz. Ayrıca, e-postanın “From” alanını “mail@gmail.com” olarak belirtiyoruz.

Artık özelleştirilmiş SMTP yapılandırması ile PHP kullanarak e-posta göndermek için hazırsınız. Bu yöntemle, SMTP sunucuları ile hızlı ve güvenilir bir şekilde e-postalarınızı gönderebilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
servisl