Uncategorized

Allah Beni Kurtarır Fıkrası

Allah Beni Kurtarır Fıkrası

Bir gün, bir gemi içinde büyük bir fırtına yaşanıyormuş. Denizler kabarıyor, rüzgarlar çılgınca esecekmiş gibi geliyormuş. İnsanlar korku içinde oradan oraya koşturuyormuş. Herkes ne yapacağını şaşırmış, çaresizlik içinde bekliyormuş. Kimse bu fırtınadan nasıl kurtulacağını bilmiyormuş.

Tam o sırada geminin en yaşlı ve bilge adamı gelip orta yerde durmuş. Herkes sessizliği korurken adamın sesini duymak için dikkat kesilmiş. Bilge adam, herkesi sakinleştirmek için güçlü bir sesle konuşmaya başlamış.

“Bakın, sizlere bir şey anlatacağım” demiş. “Bir gün ben de bu kadar büyük bir fırtınanın ortasında kalmıştım. Benim de çaresizce ne yapacağımı bilmediğim bir anım olmuştu. Fakat, o gün aklıma bir fikir gelmişti. Hayatta kalmamızı sağlayacak tek şeyin her şeyi kontrol eden Allah olduğunu hatırlamıştım.”

Bu sözler, gemideki herkesi derinden etkilemişti. Çünkü herkesin inancı sarsılmış, umutsuzluktan başka bir şey hissetmiyordu. Ama bu bilge adamın sözleri, onlara yeniden umut vermişti. Herkes inancını diriltmiş, dua etme isteği uyandırmıştı.

Ve o an, orta yerdeki adam ellerini semaya kaldırarak dua etmeye başlamıştı. Kalabalık sessizliği koruyarak onu izlemeye başladı. Derin bir sessizlik hakimken, aniden çarpıcı bir şey yaşandı.

Fırtına, bir anda durmuş gibi oldu. Denizler yatıştı, rüzgarlar dindi. Herkes şaşkın şekilde etrafını gözlemledi, ne olduğunu anlamaya çalıştı. Ama gerçek şu idi ki, herkes Allah’ın gücünü o an bir kez daha görmüştü.

Bu hikaye, insanlara Allah’a olan inancın gücünü hatırlatır. O anlarda, bir tek dua etmek bile bazen her şeye yetebilir. İnanmak ve umut etmek, hiç ummadığınız bir mucizeyi bile gerçekleştirebilir.

Bu nedenle, hayatta hangi zorluklarla karşılaşır isek karşılaşalım, her zaman Allah’a güvenmeliyiz. Unutmamalıyız ki, o her şeyi kontrol eden, her şeye gücü yeten tek varlıktır. Hayatın her alanında hissettiğimiz zor anlarda bile, yalnız değiliz. Allah her zaman yanımızdadır ve bizi kurtaracaktır.

Bu fıkra, inancımızın gücünü hatırlatırken bize umut veren bir örnek olmuştur. Her birimiz kendi fırtınalarımızla uğraşırken, Allah’ın bizi kurtaracağına güvenmeliyiz. Dualarımızı eksik etmeyelim ve inancımızı güçlü tutalım. Çünkü Allah’a olan inancımız, her zaman bizi kurtaracak olan güçlü bir silahtır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
servisl